آموزش کار با مینی فرز

آموزش کار با مینی فرز

مینی فرز،برش دهنده های الکتریکی و یا بادی بسیار قدرتمندی هستند. یک مینی فرز از چند قطعه تشکیل شده است که قابلیت جدا شدن از بدنه اصلی را داراست.  می توان از این وسیله در بخش های مختلف خانه و برای کارهای گوناگون استفاده کرد. از این وسیله می توان برای بریدن کاشی ، تمیز کردن موزاییک حیاط، تیز کردن تیغه های ماشین چمن زنی و.. استفاده کرد. برای انتخاب مناسب ترین مینی فرز و همچنین قطعات متصل به آن و همچنین یاد گیری صحیح استفاده از آن، باید به دقت هدف استفاده از یک مینی فرز را مشخص کنید. یک مینی فرز وسیله ای چند منظوره و بسیار مناسب است که می تواند به شما برای صرفه جویی در زمان و انرژی بسیار کمک کند. همچنین استفاده از این وسیله امنیت محیط کار شما را بالا می برد و کیفیت کار های اجرایی شما را ارتقا می دهد. در ادامه ی این مقاله، ما برخی از دستورات ساده برای استفاده ی مناسب و صحیح از یک مینی فرز را به شما ارائه می دهیم.

مراحل استفاده از یک مینی فرز:

انتخاب مینی فرز متناسب با پروژه و اهداف شما

مینی فرز های برقی بسیار قدرتمند هستند و برای پروژه هایی با حجم بالا که در فضاهای بزرگ انجام می شوند، بسیار مناسب می باشند. مینی فرز های بادی قدرت کمتری دارند اما استفاده از آن ها آسان است و از قدرت مانور بالایی برخوردارند. این دسته از مینی فرز ها برای کارهای کوچکتر و در فضاهای تنگ مناسب هستند. در اینجا می‌توانید انواع مینی‌فرزهای ایوک را بررسی و مدل مورد نیاز خود را انتخاب کنید.

مینی فرز ایوک

انتخاب دیسک‌های مناسب

دیسک های سمباده و پدهای پولیش‌کاری معمولا برای مراحل پایانی یک پروژه مورد استفاده قرار می‌گیرند. این در حالی است که دیسک‌های برشی، برای بریدن کاشی‌ها، آهن‌آلات، لوله‌ها و سنگ‌تراشی مورد استفاده قرار می‌گیرند. همچنین از این دیسک‌ها برای از بین بردن لکه‌های رنگ و زنگ از چرخ‌های برس سیم نیز استفاده می‌شود. دیسک‌های سنگ‌زنی برای سنگ‌زنی فلز و سنگ  استفاده می‌شوند. توجه داشته باشید که هیچگاه از دیسک برشی برای کارهای مرتبط با سنگ‌زنی استفاده نکنید.

تمامی دستورالعمل‌ها و راهنمایی‌های همراه با دستگاه را به خوبی مطالعه کنید

قبل از استفاده از دستگاه، مطمئن شوید که دفترچه راهنمای تولید کننده‌ی مینی‌فرز را به خوبی مطالعه کرده و تمامی توصیه‌ها و دستورات را متوجه شده‌اید.

محیط کار خود را امن کنید

سعی کنید از یک سطح ثابت و امن برای کار خود استفاده کنید. همچنین مطمئن شوید که محیط پیرامون، مانند حیاط خانه و یا محلی که در آن کار می‌کنید از امنیت بالایی برخوردار باشد.

مینی‌فرز را محکم و به درستی در برابر جسمی که می‌خواهید بر روی آن کار کنید، نگه دارید

از نگه داشتن مینی‌فرز در لبه‌های شی خودداری کنید.

 مینی‌فرز را در راستای جسم و در راستای دسته‌های آن حرکت دهید تا از ضربه های رو به عقب دستگاه جلوگیری کنید

 

این کار به جلوگیری از لیز خورد دیسک بر روی قطعه‌ی مورد نظر شما کمک می‌کند و از ایجاد آسیب و خراب‌شدن کار شما جلوگیری می‌کند. پس از پایان کار، دستگاه مینی‌فرز را به آرامی از روی سطح بردارید.

 

فرز‌ها و مینی‌فرز‌های ایوک با ۲۴ماه‌گارانتی از باکیفیت‌ترین فرز‌های بازار به شمار می‌آیند.

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در لینکدین
ارسال از طریق تلگرام
ارسال از طریق واتساپ
ارسال با ایمیل
منوی دسته بندی خود را در مسیر: "سربرگ ساز > چیدما موبایل > عنصر منوی موبایل > نمایش و مخفی کردن > انتخاب منو " تنظیم کنید
سبد خرید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.